KONVEYÖRLÜ SPREY MAKİNASI

Konveyörlü tip sprey kabinleri pantolon takılmış olan mankenlerin operatörlerin önünden geçerken sprey atılması prensibiyle çalışmaktadır ve kapasiteyi arttırmaya yönelik bir sistemdir, atış kısmındaki operatörler sadece sprey atmakla, makina arkasındaki operatörler ise pantolon takma/çıkarma işiyle ilgilenirler ve seri bir çalışma elde edilir.

Makina 12 hareketli mankene sahiptir (isteğe göre manken sayısı değiştirilebilir) ve 3 vardiya çalışmada günlük 3500-4000 adetlere ulaşmak mümkündür.

Makinanın kimyasal ile temas eden su perdesi ve havuz kısımları 304 veya 316 kalite paslanmaz çelikten üretilmektedir, mankenler tam otomatik olup tek buton ile ayarlanan basınç değerine şişirilip boşaltılabilmektedir (müşteri tercihine göre manuel yapılabilir), ayrıca bakım işlemlerinde kolaylık sağlaması amacıyla manken elektrik ve hava beslemeleri soketli tasarlanmıştır ve balon değişimi gibi durumlarda 1 dakika gibi kısa bir sürede manken sökülüp yerine yedek manken takılabilir, böylece iş akışı kesilmemiş olur.

Konveyör hızı inverter ile kontrol edilmekte olup istenilen değere ayarlanabilir, acil durumlar için halat tip acil stop sistemi mevcuttur.

Makinada 3 adet 7000m3/h debili fan bulunmaktadır böylece çalışma bölgesindeki kimyasal su perdesine çekilerek suya hapsedilmiş olur.

Makina videosuna buradan ulaşabilirsiniz

 

 

 

 

 

 

Copyright (c) 2016 YAKE MAKİNA VE OTOMASYON